"Opět" Otevřená Evropa

Česko i Německo těží z otevřené Evropy. Otevřená Evropa však musí stát na pevné konstrukci. To je to, co symbolizuje "Dům Evropa" autora Václava Bláhy na turistické stezce v Eschlkam.  Konstrukce z ocelových mříží má znázorňovat svobodnou a individuálně zaměřenou, otevřenou Evropu, kterou by bylo možno přirovnat k pevnému a odolnému útvaru. Vnitřek klínu je vymalován obrázky německých a českých dětí a zdůrazňuje význam bavorsko-českého přátelství. A v rámci připomenutí toho "našeho" bavorsko-českého přátelství a otevřené Evropy jsme Dům Evropa navštívili s mým ctěným kolegou z bavorského Landtagu Tobiasem Gotthardtem. 

Společně jsme se ještě vydali do Domažlic, kde jsme s náměstkem hejtmana Pavlem Čížkem a starostou Domažlic Zdeňkem Novákem řešili, co v tomto ohledu změnila „korona“ a jak se z pandemie poučit. Do Domažlic jsme nevyrazili náhodou: zkušenosti starosty města Zdeňka Nováka, odkud do Německa dojíždí pendleři, zajistily, že debata nebyla jen čistě „akademická“, ale řešila opravdu aktuální problémy.

Bylo to opravdu milé a přínosné setkání. Jsem rád, že máme "opět" otevřenou Evropu a můžeme dál budovat její pevnou a odolnou strukturu - třeba na základech přeshraničních přátelství.  :) 

O našem setkání napsaly i německé noviny viz klik na fotky ↓