Youth Conference in Prague

My všichni máme možnost podílet se na tom, jakým směrem se bude v následujících letech Evropská unie ubírat, a to prostřednictvím právě probíhající Konferenci o budoucnosti Evropské unie. Jedná se o projekt, ve kterém jsou pořádány diskuse vedených občany, které mají lidem z celé Evropy umožnit sdílet své myšlenky a přispět tak k utváření naší společné budoucnosti.

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v České republice organizoval v rámci Konference o budoucnosti Evropy pro studenty středních a vysokých škol první Youth Conference in Prague 2021. Cílem konference bylo poskytnout mladým lidem platformu a prostor být součástí celoevropských diskusí o budoucnosti Evropy.

Rád jsem proto přijal pozvání zúčastnit se diskuse s mladými lidmi u "kulatého stolu" o aktuálních tématech. Hovořili jsme o energetice, klimatické změně, migraci nebo třeba i o tom, jak oni by si představovali unijní spolupráci a naši společnou budoucnost. Těší mě, že se mladá generace zajímá o vývoj unijního společenství, reflektuje aktuální problémy a umí formovat svá doporučení a tím přispět do debaty budoucnosti, která bude především jejich.