X. republikový sněm a nejpočetnější senátorský klub

Starostové a nezávislí o víkendu potvrdili dvě důležité věci: že mají vize a že mají dost silných osobností, které je mohou prosazovat.

Starostové a nezávislí se dlouhodobě zasazují o zmenšování rozdílů mezi regiony, investice do inovací a hlasitě upozorňují na nutnost reformy vzdělávacího systému, kterou osobně považuji za klíčovou.

Nejen v senátorském klubu, ale v celém hnutí Starostové a nezávislí, je dostatek vědomostí i zkušeností na to, aby se nám společně podařilo vyvolat debatu o reformě českého středního školství. V okamžiku, kdy se otevře možnost reformovat školskou politiku, musíme už vědět, jak má taková reforma vypadat.

Mám proto velkou radost, že se novým předsedou hnutí stal Vít Rakušan – dosavadní místopředseda, jeden z lidí, kvůli kterým jsem se rozhodl kandidovat do Senátu, osobnost, se kterou sdílíme většinu politických postojů. Stejně dobrou zprávou je i zvolení zkušeného Jana Farského prvním místopředsedou a mého kolegy ze senátu Zdeňka Hraby do předsednictva.

Před novým vedením Starostů a nezávislých stojí celá řada úkolů – samozřejmě dál rozšiřovat základnu příznivců, navázat na dosavadní úspěchy a oslovit voliče v budoucích volbách, zejména v blížících se volbách do Evropského parlamentu.

Věřím, že vedení bude v těchto snahách úspěšné, protože se neopírá jen o regiony, ale nově také o nejsilnější senátorský klub. Právě tuto sobotu totiž ve druhém kole senátních voleb v Praze 9 uspěl David Smoljak, který posílí náš senátorský klub a tím budeme nejpočetnější silou v horní komoře.